Печати

ГУАРАНА

Напишано од Велнес тренер. Posted in Хербалајф клеточна исхрана

Гуараната е билка што расте во некои предели на амазонските прашуми и Индијанците во Јужна Америка со векови ја користат поради нејзините терапевтски, енергетски и освежувачки својства. Направена со помош на најмодерната технологија и во комбинација со други лековити билки целосно со право го носи називот „еликсир на младоста и долговечниот живот“. 

 1. Го забавува стареењето на клетките.
 2. Спречува појава на артериосклероза и несакани кардиоваскуларни промени.
 3. Го прочистува крвотокот, ја подобрува циркулацијата и на тој начин ги намалува невралгиите, мигрената, главоболките и ментруалните проблеми.
 4. Ја регулира работата на цревата.
 5. Претставува добар диуретик (го подобрува и го забрзува излачувањето).
 6. Ја зголемува концентрацијата и го подига енергетското ниво во организмот, го ублажува заморот и ја враќа силата.

За жал, повеќето знаеме дека Гуарана е некаков енергетски пијалок во лименка, кој можеме да го најдеме во продавниците. Кликнете на фотографијата десно и прочитајте повеќе за билката Гуарана, од која Herbalife ја произведува својата Гуарана.

Herbalife GuaranaВи го препорачуваме додатокот во исхрана од Herbalife - Гуарана. Начин на употреба: по 1-2 брикети по потреба (максимум 4 дневно). Одлична за спортисти - пред и за време тренинг, за подобра концентрација, повеќе енергија. Уште неколку добри својства на оваа Гуарана:

 • Дава енергија.
 • Природно ја подобрува енергијата.
 • Долготрајно дејство.
 • Добра концентрација и општа виталност.
 • Го контролира апетитот.
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта.
 • Лесно сварлива.
 • Природен аналгетик (исчезнуваат главоболки, мигрени, ментруални болки).
 • Содржи антиоксиданси.
 • За спортисти: енергија, фокус, побрзо реагирање, побрзо топење на салото.

Секоја брикета содржи 800 мг органски произведена Гуарана и 32 мг кофеин во природен облик (кој, за разлика од други извори на кофеин, не е агресивен за органите за варење на храната).

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана