Печати

Алое

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

Чест ни е да ви го претставиме производот на компанијата Хербалајф - Напиток од Алое. Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Додадете го овој концетрат во вода и ќе добиете освежителен напиток.

Посебно се препорачува кај луѓе што се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

 1. Ги исцелува раните и ја одржува кожата здрава,
 2. Ги смирува тегобите од жолчни киселини, гастритис и помали чиреви во желудникот,
 3. Го регулира варењето на храната и работата на цревата,
 4. Помага кај бубрежниот и жолчниот камен,
 5. Ја намалува надуеноста и отеченоста на стомакот,
 6. Го регулира крвниот притисок и помага во намалување на отоци на рацете и на нозете,
 7. Ја подобрува исхраната на клетките и нивната регенерација,
 8. Претставува моќен детоксикатор,
 9. Го реактивира и го стимулира имунолошкиот систем,
 10. Штити од појава на тумори и други видови рак,
 11. Може да Ви помогне во полесно конзумирање на потребната днева количина на течности.

Начин на употреба: 3-4 капачиња од сокот се додаваат во 2 дл вода и се пие наутро на празен стомак, а по потреба и во текот на денот.

Нарачка: +38978246801, +38975349124, Горан и Соња Димитровски.
Вклучени совети и препораки, и едукација во текот на користењето на производот и стекнување на здрави-правилни прехранбени навики.

Знаете ли колку вода дневно е неопходно потребно за Вашето тело ?
Знатете ли колку проценти од Вашата тежина отпаѓа на поткожни масни наслаги во Вашиот организам ?

Искористете ја можноста да го дознаете за 0 денари. Пријавете се за BodyScan анализа.
Ексклузивно за нашите посетители, BodyScan анализа, која чини 1500 денари, ја добиваат за 0 денари.

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана