Печати

Здрава навика, правилна исхрана

Напишано од Велнес тренер. Posted in Едукација.Исхрана

Здрава исхрана. Правилен избалансиран распоред на оброци.На повеќето од нас, ни е доволно да внесеме неколку мали промени во секојдневието, за да се храниме здраво и правилно.

Некој размислува да почне да јаде повеќе зеленчук и овошје, некој посакува да најде начин побрзо и поефикасно да се ослободи од масните наслаги во струкот или секоја недела да најде малку повеќе простор во личното време за вежбање. Но, во остварување на таквите цели не спречува фактот дека тешко наоѓаме време, а и мотивација за такви важни промени. Од каде да се почне ?

Колку пати сте се прашале:

 • Како, во целата динамика на животот,
  да уживам во вкусни, здрави и урамнотежени оброци,
  кои на моето тело ќе му ги дадат сите хранливи материи кои му се потребни,
  а притоа нема да ми одземат многу време?

Токму затоа, милиони луѓе ширум светот, меѓу кои и врвни спортисти, секој ден за свој појадок го избираат појадокот на Herbalife. Со комбинирање на производите на Herbalife со класичната храна и здрав и активен начин на живот, добиваме доволно енергија за одличен почеток на денот.

Со соодветно изработена, индивидуализирана програма како комбинација на производите од Herbalife и класична храна, која ние ќе ви ја изработиме, се што на нашето тело му треба го добиваме со појадокот. А бидејќи оброкот од Herbalife се спрема лесно за само 2-3 минути, ни останува повеќе време за останатите активности кои имаат големо значење за нас.

Уште една предност која ја добиваме со користење на производите на Herbalife е фактот, дека истите ни се достапни исклучиво преку интернационални лиценцирани велнес советници. Тоа значи дека на таков начин добиваме личен велнес тренер, кој е тука за да не научи како правилно да ги користиме производите за да ја постигнеме својата лична цел (причината заради која ги користиме производите) и кој е тука да не мотивира и внимава на нас да не се откажеме тогаш кога ни е тешко, да не инспирира, мотивира, поттикне да останеме доследни на нашата одлука.

Нашиот појадок за 1 минута

Клеточна исхрана - интелигентен избор за идеален баланс

 • Image 01

  Formula 1 - појадок за секого

  Идеален старт на денот. Неодолив вкус, брза подготовка, чиста храна без додатоци-директно од природата. Нискокалоричен, освежителен, оброк кој дава ситост, енергија, и се што ни треба за одлично расположение, стабилен апетит, подобар имунитет.

  Поефтино од хамбургер и било кој сендвич, исто колку бурек и јогурт.
  Прочитај повеќе

 • Thermojetics Yellow

  Растителен напиток од зелен и црн чај. Идеална замена за кафе.

  Кафето ни прави моментално чувство на будност. Добиваме енергија која трае кратко. Tелото бара нешто плус за одлична енергија. А чајов, на природен начин создава природна енергија загревајќи ги маснитe клетки, така на природен начин се ослободува енергија. Секој ден во топ форма, енергија, виталност, свежина. За динамични, постојано зафатени луѓе, и спортисти.

  Подобро чај отколку кафе. И паричникот ќе ни се насмее Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Алое - природна хидрација и здрав имунитет.

  Посебен екстракт врз база на сок од Алое Вера, во комбинација со бетакаротен, витамин А и PP, калциум и магнезиум, и јагленохидрати, а без масти и белковини. Природно помага за добра пробава и самопрочистување на телото. Одлично за оние кои се опоравуваат од болести и по фармаколошки и хемотераписки третмани.

  Заедно со вода, а може и без неа, одлично освежување. Дали алое или џус тетрапак ? Проценете сами. Од искуство знаеме што е правилен избор Embarassed
  Прочитај повеќе

 • Herbal Aloe Concentrate

  Гуарана - природна енергија и одличен фокус.

  1-2 брикети дневно за одличен ментален фокус, енергија, виталност, одлична циркулација, природен аналгетик. За главоболки, пијте повеќе вода и испијте 1-2 брикети гуарана дневно. Девојките уживаат во гуарана - менструалните циклуси се песна. А спортистите уживаат со овој додаток во исхраната: пред тренинг и за време на тренинг (зависно од спортот), и решен проблем со концетрација, фокус и природна енергија.

  Прочитај повеќе

 • Image 01 Појадок
 • Топач на масти Чај
 • Алое - додаток на водата Алое
 • Гуарана - енергија и фокус Гуарана